Giresun Üniversitesi Senato toplantısı Alucra'da yapıldı.

26 Ekim 2023 Perşembe


Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu ( MYO)  senato toplantısına ev sahipliği yaptı.

Alucra Turan Bulutçu  MYO’da yapılacak olan senato toplantısı için  Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can ve beraberindeki heyet  Alucra’ya geldi.
Rektör Yılmaz  Can, her ay bir senato toplantısını ilçelerimizde bulunan fakülte ve yüksekokullarda yapma kararı aldıklarını  ve bu kapsamda ilk  toplantıyı Alucra’da yapmak için  geldiklerini belirtti. Rektör Can “ Burada olmaktan ötürü mutluyum ve daima yanınızda olacağımızı  bilmenizi isterim” dedi.

Herkese eşit davranacağız

Ülkemizin gelişimi için çeşitli basamakların oldugunu vurgulayan Yılmaz Can  “ Önce ilçelerimizi geliştirmeliyiz. Buna bağlı olarak  illerimiz de gelişecek ve en son adım olarak  ise ülkemiz ilerleme kaydedecektir. Yani her şey birbirine zincirleme bağlıdır. Biz Giresun Üniversitesi olarak ayrımcılık yapmadan her görüşe saygı duyarak birlik ve beraberlik içerisinde yürüyeceğiz. Bu düşünce eminimki az önce vurguladığım gibi ülkemizin ilerlemesine büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

Hedef Alucra Turan Bulutçu MYO’da yeni bölümler açmak

Yüksekokula yeni bölümler açarak mevcut öğrenci sayısını artırmayı hedeflediklerini belirten Yılmaz Can   “ Biz gerekeni yapıyoruz. Uygun görülmesi halinde mevcut bölümlere yenilerini eklemek okulumuz için öğrenci sayısı ve kalitesini arttrımak demektir. Hedefimiz bu yönde” şeklinde konuştu.

Eğitimin kalitesini arttıracağız

Alucra Turan Bulutçu MYO’a  ait olan 45 dönümlük arazinin değerini bildiklerini belirten  Rektör Can  “inşa etmeyi düşündüğümüz tarım arazisi ve tesisler ile burada sunulan eğitimi bir üst seviyeye çıkaracağız” dedi.

Pozitif ayrımcılık yapacağız

Prof. Dr. Yılmaz Can “İlçe  coğrafyasının zor olmasından ötürü buraya pozitif ayrımcılık yapacağız. Sunabileceklerimizi artırarak yüksekokulun imkanlarını iyileştireceğiz “ diye konuştu.

Rektör Can bahçede öğrencilerle sohbet etti.

Senato toplantısı öncesi Yüksekokul Müdürü Mehmet Akif Sarı ve öğretim görevlileri ile birlikte bahçecede öğrencilerle sohbet eden Yılmaz Can öğrencilerin isteklerini dinleyerek gerekli hassasiyetin gösterileceğini belirtti.


  

 

Hızlı Erişim