Mezuniyet töreni yapıldı

12 Haziran 2022 Pazar

Alucra Turan Bulutçu MYO mezuniyet töreni yapıldı.

Giresun Üniversitesi Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu (MYO) 17. mezuniyet töreni görkemli bir şekilde kutladı.  

Korona salgını sebebiyle yüz yüze eğitimin yapılamadığı ve mezuniyet törenlerinin çevrim içi yapıldığı dönemin sona ermesi ile yapılan törenin heyecanı ile adeta çifte kutlama yapıldı. Ciddi bir hazırlık aşaması ile bir gün önce başlayan törenlerde öğrenciler Subaşı  Köyü orman yürüyüşü  ile ilk önce doğanın tadını çıkardı.

Giresun Üniversitesi  Rektör vekili  Prof Dr. Güven Özdem , Giresun Üniversitesi  Rektör Yardımcısı  Prof. Dr. Hüseyin Peker, Alucra Turan Bulutçu MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Uğur Bellikli ve  Alucra Kaymakamı Mustafa Çelik’in konuşmalarıyla başlayan törene Alucra Belediye Başkan Vekili Burak Bıyıkçı, ilçe protokolü, üniversite akademik ve idari personeli ile  aileler  katıldı.

Alucra Kapalı Spor Salonu’nda yapılan mezuniyet töreni mezun öğrenciler ve öğretim elemanlarının yürüyüşüyle başladı. Yüksekokul Müdür Yardımcısı Mehmet Akif Sarı mezuniyet andını okuttu  Okul birincisi Laborant ve Veteriner Sağlık Programı öğrencisi Muhammet Sarıkaya mezuniyet konuşmasının ardından mezuniyet kütüğüne plaket çaktı.

Dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesinin ardından Öğrencilere temsili diplomaları verildi. Alucra Yüksekokul Birincisi Muhammet Sarıkaya’nın geri sayımı ile kep atan öğrenciler mezuniyet coşkunsu doya doya yaşadı.

Mezuniyet coşkusu okul bahçesinde devam etti.

Doğa yürüyüşü ile 1 gün önce başlayan mezuniyet eğlencesi mezuniyet sonrası okul bahçesine taşındı. Öğrencilere köfte ikram edildiği etkinlikte mezunlar, çalan müzik eşliğinde doyasıya eğlendi.
 

Fotoğraf ve eşya sergisi

Alucra fotoğrafları sergisi misafirleri fotoğrafın büyülü dünyasına götürürken, yerelde kullanılan ev ve tarım aletleri gösterimi müze havası estirdi.

Konser büyük ilgi gördü
Mezuniyet eğlencelerinin son ayağı olan TuTasTe   grubunun verdiği konser öğrencilere unutulmaz bir gece yaşattı. Öğr.Gör. Sefa Eyyüp Çiçek’in solistliğini yaptığı gecede üniversiteliler özenle seçilmiş şarkılara eşlik etti.

Havai fişek geceye renk kattı.
Yüksekokulda ilk defa yapılan havai fişek gösterisi büyük beğeni ile seyredildi. Konser esnasında karanlığı renkli havai fişeklerin aydınlatması ve bahçede yakılan meşaleler görsel bir şölen oluşturdu. 

Hızlı Erişim