Uğur Bellikli " Söz veriyoruz Türk milleti ilelebet payidar kalacaktır"

29 Ekim 2021 Cuma

Uğur Bellikli  " 29 Ekim 1923'ten beri Türk milletinin bağımsızlığının ilelebet payidar kalacağına söz veriyor  ve  tüm dünyaya ilan ediyoruz. "

Giresun Üniversitesi Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu (MYO) müdürü Dr. Öğr. Üyesi Uğur Bellikli 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla  bir mesaj yayımladı. Bellikli  mesajında "Cumhuriyetin ilanı, İstiklal Savaşı'mızın büyük bir eseridir. Tüm dünya bir kez daha görmüştür ki milletimizin birlik ve beraberliğinin gücü karşısısında kimse dayanamamıştır. Cumhuriyet ilan edildiğinde herkesin anladığı en önemli şey bu ülkenin temelinin ne kadar sağlam olduğudur" dedi.
Bellikli şöyle devam etti:
"Cumhuriyet, bağımsızlığımızın tapusudur. Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin  geleceği için çok  çalışmak, her türlü fedakârlıkta bulunmak hepimizin boynunun borcudur. Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatanımız uğruna şehit olanları rahmetle anıyor, gazilerimiz önünde saygıyla eğiliyor  ve  tüm milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularla kutluyorum."

Hızlı Erişim