Veterinerlik bölümü Erzincan' eğitim gezisi düzenledi

21 Aralık 2021 Salı

Giresun Üniversitesi Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu (MYO) Veterinerlik Bölümü, Öğr. Gör. Mehmet Akif Sarı koordinasyonunda Erzincan'a eğitim gezisi düzenledi.

Alucra Turan Bulutçu MYO Laborant ve Veterinerlik  Sağlık programı her yıl düzenli olarak yaptığı eğitim gezilerine Erzincanı da ekledi. Uygulama eğitimi amacıyla yapılan gezilerde öğrencilere bölüm ile ilgili bilgiler sahada verilirken mesleğin sevdirilmesi hedefleniyor. Girvelik Şelalesi'nin de gezildiği  eğitim gezisinde Erzincan Et ve Süt Kurumu Tavukçuluk İşletmesi, Erzincan Damızlık Birliği Düve Yetiştiriciliği Tesisi, Erzincan İl Tarım Müdürlüğü ziyaret edilerek öğrencilere yerinde deneyim kazanma fırsatı sunuldu.

Laborant ve Veterinerlik  Sağlık Programı Yüksekokul Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Mehmet Akif Sarı eğitim amaçlı yapılan gezilerin faydasının çok büyük olduğunun altını çizerek   "Erzincan İl Tarım Müdürü Murat Şahin
Hayvan Sağlığı Şube Müdürü SerkanVet. Hek. Muhittin Emre ertuğra'ya Kütük, Et ve Süt Kurumu Erzincan Tavuk Kombinası Müdürü Yunus Bostancı, Erzincan Damızlık Sığır Yetiştiriciliği  Birliği Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Veteriner Hekim  Mesut Özdemir ve  İl Tarım Müdürü personeli Veteriner Hekim Muhittin Ertuğra'ya  bize gösterdikleri destek için şükranlarımı sunuyorum. Eğitim için harcadağımız emeklere kattıkları değer için müteşekkiriz" dedi. Sarı " Salgın sebebiyle eğitme verdiğimiz aranın bitmesi ve eğitim gezilerimizde bu değerli kurumların yanımızda olduklarını bilememiz yüz yüze eğitimin kıymetini bir kez daha biz göstermiştir" diye konuştu.

Laborant ve Veterinerlik  Sağlık Program Öğr. Gör. Sinan Kuzucu  ise gezinin önemine değinerek "  öğrencilik yıllarımda ediğim tecrübeler gösterdiki bu tarz eğitim gezileri öğrencilik hayatında büyük etkiye sahip. Bir nevi erken staj gibi. Öğrenciler hem saha tecrübesi kazanıyor hem de bölümleri hakkında değerli bilgiye sahip oluyor" dedi.


 

Hızlı Erişim