Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Uğur Bellik'linin Bahar dönemi mesajı

07 Mart 2021 Pazar

Sevgili Öğrencilerimiz;
 
08 Mart 2021 tarihi itibariyle başlayacak olan bahar yarıyılının Giresun Üniversitesi Alucra Turan Bulutçu MYO ailesi için hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.
 
Birimimiz ile ilgili Giresun üniversitesi senatosunda alınmış kararlar ilçemize ve meslek yüksekokulumuza hayırlı olsun.

                GİRESUN ÜNİVERSİTESİ SENATOSUNDA ALINMIŞ KARARLAR
 
STAJ
 
Alucra MYO Laborant ve Veteriner Sağlık programında 3+1 Mesleki Eğitim Modeli kapsamında alınması gereken derslerin (İşyeri Eğitimi, İşyeri Uygulama ve Staj) yüz yüze yapılması, diğer derslerin uzaktan öğretim yöntemleriyle gerçekleştirilmesi.
 
3+1 Mesleki Eğitim Modeli kapsamında yapılması gereken staja konu olan derslerin (İşyeri Eğitimi, İşyeri Uygulaması ve Staj) yukarıdaki maddede bahsi geçen akademik birim ve programların haricinde Uzaktan Eğitim ile yürütülmesi, bu bağlamda İşyeri Eğitimi dersinin haftada 2 saat ve staj dersinin de ödev, proje vb. materyal kullanılarak yürütülmesi.
 
DERS
Yukarıda belirtilen hususların haricinde Üniversitemizdeki tüm akademik birimlerin önlisans, lisans ve lisansüstü programlarındaki ders, uygulama ve sınav faaliyetlerinin dijital imkanlarla ve uzaktan eğitim yöntemiyle yapılması,
 
SINAV
Ara sınavların çevrimiçi olarak veya ödev, proje vb. gibi çalışmalar şeklinde yapılabilmesi ve bu konuya ilişkin kararların birimlerin ilgili kurullarınca alınması, final ve bütünleme sınavlarının ise yüz yüze yapılmasına karar verilmiştir. Ancak ilerleyen süreç içerisinde final ve bütünleme sınavları pandemi koşulları dikkate alınarak çevrimiçi olarak veya ödev, proje vb. gibi çalışmalar şeklinde de planlanabilir.
 
Son olarak, alacağımız önlemler ve göstereceğimiz kararlı duruşla bu sıkıntılı günleri hep birlikte aşarak sizlerle yeniden bir araya geleceğimize olan güçlü inancımı paylaşıyor, hepinize sağlıklı, mutlu, başarılı günler diliyorum.

Hızlı Erişim